Forum wielotematyczne | dziatwa.com.pl

Tutaj porozmawiasz na kazdy temat, jaki przyjdzie Ci do glowy :)

Teren do odwodnienia

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 5
Location: Sieradz
Jesteśmy niewielką firmą spod Krakowa. Mamy w posiadaniu spory teren, który trzeba osuszyć. Rozważamy jego zagospodarowanie w przyszłości pod budowę i zastanawiamy się, czy w ogóle mają sens takie rozważania, bo budowanie się na terenie podmokłym to sprawa mocno kontrowersyjna. Tak czy siak teren jest do osuszenia, bo przylega do głównej siedziby firmy. Szukam wykonawcy, któy ma doświadczenie w tego typu pracach.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 19
Location: Otwock
Witaj, budować można wszędzie, na gruntach podmokłych też. Domy buduje się nawet na palach nad jeziorem - a nawet na jeziorze (zobacz sobie domy pływające, domy na rzekach itd.), wszystko jest kwestią odpowiednio dobranej technologii. Co do firm ,to przykład z życia, teren mojego osiedła również był podmokły, zanim poprzedni właściciel wybudował dom, w którym teraz mieszkam obok był staw i jakieś bagniska. Teren został osuszony i teraz stoją tu domy. Tylko miejsce po stawie przeznaczono na boisko, ale nie wiem, czy i tam nie dałoby się czegoś aktualnie postawić.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 20
Location: Puławy
Spróbuj dopytać w tej firmie www.amc.net.pl/oferta,izolacje-hydroizolacje-i-odwodnienia,21.html. Wykonują między innnymi właśnie osuszanie terenu i izoacjie przeciwwoden dla różnych instytucji i przedsiębiorstw, izolacje pionowe i poziome, z wykorzystaniem tworzy sztucznych typu PEHD, PP, PVC, mas bitumicznych i kauczukowych. Warto do nich zadzwonić i dopytać o technologie.
« Last edit by caraudiosystems on Fri Jun 29, 2018 8:46 am. »
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 47
Location: Nowa Huta
Jak najbardziej można budować na terenie po osuszaniu. Takie realizacje są wykonywane, bo nie zawsze jest możliwość np. odsprzedania działki. Nawet przy wysokim poziomie wód gruntowych można postawić budynek, wystarczy odpowiednia hydroizolacja fundamentów. Oczywiście najpierw zawsze należy zwrócić się po ekspertyzę, a także zbadać skład gruntu, zmierzyć poziom wód gruntowych itd., ewentualnie wykonać prace melioracyjne.

Post Reply

Page: 1