Forum wielotematyczne | dziatwa.com.pl

Tutaj porozmawiasz na kazdy temat, jaki przyjdzie Ci do glowy :)

Szukam modlitewnika rachunek sumienia dla dzieci, kto pomoże znaleźć?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Darłowo
Witam wszystkich. Sporo gadałem ostatnio z dzieciakami o rachunku sumienia i wpadłem na pomysł żeby kupić im książeczkę w formie modlitewnika o tej tematyce. Znajomy ksiądz właściwie podpowiedział mi że coś takiego jest ale nie mogę nigdzie znaleźć. Będę wdzięczny za namiary na jakąś księgarnię mającą w ofercie tę książeczkę. Pozdrawiam serdecznie.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 24
Location: Wałcz
Ten rachunek sumienia dla dzieci modlitewnik właściwie można kupić na http://wydawnictwojut.pl/produkty/modlitewniki/rachunek-sumienia-dla-mlodziezy/. Twój pomysł bardzo mi się spodobał bo wiele prawd religijnych najlepiej tłumaczą dzieciom przy-gotowane specjalnie dla nich książeczki. Jakby nie było rachunek sumienia to jedna z podstawo-wych rzeczy w chrześcijaństwie, pzdr.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 47
Location: Nowa Huta
Nie sądzisz że to taka trochę indoktrynacja?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Darłowo
Nie, to przekazywanie wartości. A jeśli to chcesz podciągnąć pod indoktrynację to nawet nie przekazywanie żadnych jest indoktrynacją bo uczy że nie ma zasad, prawd, a wszystko w życiu jest przypadkowe. Uważam też że kazdy rodzic ma prawo dowolnie kształtować umysł dziecka o ile nie jest to dla nikogo szkodliwe teraz albo w przyszłości.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 47
Location: Nowa Huta
Widze, że kolega przygotowany na poważną dyskusję :D. Tylko zapytałem o twoje zdanie, nie obstaję przy takim czy innym poglądzie na wyhowanie bo nie mam dzieci. Może kiedyś :)

Post Reply

Page: 1