Forum wielotematyczne | dziatwa.com.pl

Tutaj porozmawiasz na kazdy temat, jaki przyjdzie Ci do glowy :)

Krzesło ewakuacyjne EvacChair ľ mieliście już okazję z niego korzystać?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 38
Location: Jakuszyce
W firmie, w której pracuje bardzo dużą uwagęprzywiązuje się do bezpieczeństwa w pracy. Jest to zagadnienie, które każdy pracownik musi mieć w małym palcu. Pracujemy w wieżowcu i zanim dotrze do nas pomoc, musimy sami sobie w wielu sprawach poradzić. Piszę o tym bo w ostatnich dniach miałam okazję przygląać się ćwiczeniom, w trakcie których stosowano krzesło transportowe. I będzie ono i w naszej firmie. Może macie jużjakieś doświadczenia z takim sprzętem?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 5
Location: Sieradz
Jest to już bardzo specjalistyczny sprzęt, którym można transportować zarówno osoby chore, ranne, jak i niepełnosprawne. Z reguły używa się go w karetkach pogotowia, ale też i w budynkach, w któych istnieje ryzyko, że nie będzie działała winda.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 38
Location: Jakuszyce
No dokłądnie tak jak mówisz, włąśnie dlatego takie krzesło będzie też na stanie naszego oddziału bhp. Jak wspomniałam jest to u nas bardzo ważna kwestia.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 25
Location: August├│w
Dobrym zwyczajem powinno być we wszystkich firmach, aby bhp nie było traktowane po macoszemu. Często się tak dzieje, że szkolenia są tylko na papierze, a jak przychodzi co do czego, to nie wiadomo nawet jak udzielić pierwszej pomocy. Takie bhp to praktycznie żadne bhp.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 10
Location: Konin
Nic dodać nic ująć...
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 19
Location: Otwock
Jako, że miałęm trochę do czynienia z działaniami ratowniczymi to mogę powiedzieć, żę tego rodzaju krzesła pomagają nie tylko w przypadku poważnych wypadków, ale też w trakcie interwnecji, kiedy trzeba sprowadzić osobę z któegoś piętra do karetki. Takie krzesło ewakuacyjne EvacChair można kupić tutaj http://www.dowan.com.pl/oferta/evacchair/sprzet-ratownictwa-medycznego/sprz%C4%99t-transportu-pacjent%C3%B3w/schodowe-krzes%C5%82o-ewakuacyjne/ i lepszej oferty na rynki nie ma...
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 21
Location: Puławy
Mnie kiedyś na takim krześle znosili chyba z piątego piętra, jak byłem jeszcze przed dietą. Ważyłem ponad 150kilogramów i krzesło bez problemu dało sobie radę przy moich gabarytach. Wyobraźcie sobie jakbym miał zostać zniesiony w inny sposób :)))
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 47
Location: Nowa Huta
Dzisiaj można się z takich sytuacji śmiać, ale jedno jest pewne, żę takie sytuacje zdarzeają się często, a tego rodzaju sprzęt jest na wagę złota, bez względu ile on kosztuje :)))

Post Reply

Page: 1